سلامت بدن

روغن پالم چیست و عوارض آن چه می باشد ؟

روغن پالم، فواید و ضررهای آن

روغن پالم یا نخل چیست؟

روغن پالم یا نخل از میوه روغن درخت خرما بدست می آید .

این روغن برای پیشگیری و درمان کمبود ویتامین A استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده می توان به درمان سرطان و فشار خون اشاره کرد، اما در نظر داشته باشید شواهد علمی خوبی برای تأیید این موارد وجود ندارد.

همچنین از روغن پالم برای سرخ کردن استفاده می شود. علاوه بر آن از روغن پالم برای تولید مواد آرایشی، صابون، خمیر دندان، موم و جوهر استفاده می شود.

روغن پالم یا نخل چیست؟روغن پالم چگونه کار می کند؟

روغن پالم حاوی چربی های اشباع شده و اشباع نشده است. پالم حاوی ویتامین E و بتاکاروتن می باشد، این نوع روغن ممکن است اثرات آنتی اکسیدانی نیز داشته باشد.

موارد استفاده و تاثیرات

درمان کمبود ویتامین A : تحقیقات نشان می دهد که افزودن روغن پالم به رژیم های غذایی به خصوص برای زنان باردار و کودکان در کشورهای در حال توسعه احتمال کمبود ویتامین A را بطور چشمگیری کاهش می دهد.

همچنین می تواند در افزایش سطح ویتامین A در افرادی که دچار کمبود این نوع ویتامین هستند، موثر باشد. به طوری که تحقیقات نشان می دهد روغن پالم به همان اندازه مصرف مکمل ویتامین A برای پیشگیری یا درمان سطح پایین ویتامین A موثر خواهد بود. در حالت کلی مصرف حدود ۸ گرم یا کمتر در طول روز بهترین نتیجه را دارد و به نظر نمی رسد مصرف بالاتر آن تاثیر بیشتری داشته باشند.

عوارض جانبی و ایمنی

هنگام مصرف به صورت خورراکی : در صورتی که روغن پالم به مقدار کافی در غذا مصرف شود، مفید می باشد . اما لازم است بدانید روغن پالم حاوی نوعی چربی است که می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد، بنابراین افراد باید از خوردن بیش از حد روغن پالم خودداری کنند . طبق شواهد مصرف ۹ تا ۱۲ گرم در روز تا حداکثر ۶ ماه مناسب است .

هشدارها و احتیاط های ویژه برای 

دوران بارداری و شیردهی: مصرف روغن پالم به عنوان دارو در ۳ ماه آخر بارداری، مناسب است. اما در حال حاضر اطلاعات کافی و قابل اعتمادی برای دانستن اینکه آیا استفاده از روغن پالم به عنوان دارو هنگام شیردهی بی خطر است، وجود ندارد. بنابراین توصیه می شود در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.

کودکان: روغن پالم تا ۶ ماه برای کودکان زیر ۵ سال و تا ۱۲ ماه برای کودکان بیشتر از ۵ سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کلسترول بالا: روغن پالم حاوی نوعی چربی است که می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد. مصرف منظم وعده های غذایی حاوی روغن پالم می تواند سطح کلسترول لیپوپروتئین را افزایش دهد، بنابراین برای افرادی که از قبل کلسترول بالا داشته اند، می تواند مشکل ساز باشد.

آیا به دنبال دستگاه تست فشار خون هستید اینجا میتونید پیداش کنید!

اختلالات در مصرف دارو

مصرف داروهایی که لخته شدن خون را کند می کنند (داروهای ضد انعقاد / ضد پلاکت) با روغن پالم تداخل دارد.

روغن پالم ممکن است لخته شدن خون را افزایش دهد. بنابراین مصرف روغن پالم همراه با داروهایی که لخته شدن خون را کند می کند ممکن است اثربخشی این داروها را کاهش دهد.

برخی از داروها که لخته شدن خون را کند می کنند مانند آسپیرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس)، دیکلوفناک (ولتارن ، کاتافلام)، ایبوپروفن (ادویل ، موترین)، ناپروکسن (آناپروکس ، ناپروسین)، دالتپارین (فراگمین)، انوکساپارین (لوونوکس) است.

اختلالات در مصرف دارومیزان مصرف در سنین مختلف

بزرگسالان : استفاده روزانه حدود ۷ تا ۱۲ گرم روغن پالم مناسب است . البته برخی شواهد نشان می دهد که مصرف ۸ گرم روغن پالم یا کمتر در طول روز بسیار مفیدتر است.

کودکان : حداکثر ۶ گرم روغن پالم درطول  روز برای کودکان ۵ سال به پایین و تا ۹ گرم در طول روز برای کودکان بالای ۵ سال، تا ۶ ماه قابل استفاده است.

تاثیرات تولید روغن پالم بر محیط زیست

چندین مسئله در مورد تأثیرات تولید روغن پالم بر محیط زیست، حیات وحش و جوامع وجود دارد.

در دهه های گذشته، افزایش تقاضا منجر به گسترش بی سابقه تولید روغن پالم در مالزی، اندونزی و تایلند شده است.

این کشورها دارای آب و هوای مرطوب و گرمسیری هستند که به طور ایده آل برای پرورش درختان نخل مناسب هستند.

با این حال، به دلیل گسترش و استقرار مزارع نخل، جنگل های گرمسیری در حال نابودی هستند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که ۴۵ درصد از اراضی جنوب شرقی آسیا که در حال حاضر برای تولید روغن پالم استفاده می شود، در سال ۱۹۹۰ جنگل بوده است، از جمله بیش از نیمی از مزارع نخل در اندونزی و مالزی.

علاوه بر این، تخریب جنگل ها باعث بروز تغییراتی در اکوسیستم می شود که سلامتی و تنوع حیات وحش را تهدید می کند.